کانکس و کیوسک نگهبانی تیپ B

کانکس و کیوسک نگهبانی به اتاقک های پیش ساخته آماده تحویل گفته می شود که بزرگترین برتری آن نسبت به سازه سنتی، قابلیت جابجایی آن است، این اتاقک ها برای اسکان موقت یا دائمی در مناطقی که به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی یا حمل و نقل، امکان ساخت و ساز وجود ندارد استفاده می شود.
کانکس ها با توجه به نوع بهره برداری و شرایط آب و هوایی محلی که در آن قرار ممصالح مصرفی در این نوع کانکس ها از نوع استاندارد می باشد که برای مصارف عمومی عوامل اجرایی پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصات فنی این نوع کانکس به شرح ذیل می باشد:
1. شاسی کف بصورت دورکلاف یا اسکی (بستگی به ابعاد کانکس دارد) واز تیرآهن با توجه به ابعاد کانکس (IPE14,IPE16 ) می باشد.
2. در اسکلت بدنه و کف از پروفیل های استاندارد 40×40 ،40×80 در فواصل 57 سانتیمتری استفاده می گردد و برای جلوگیری از ایجاد صدا و لرزش در چهار طرف لچکی اجرا می گردد.
3. دراستراکچر اصلی به طور کامل ضد زنگ اجرا می گردد.
4. بمنظور ثابت نمودن بار در طول مسیر و در زمان بارگیری و تخلیه ،قلاب های فولادی با پلیت به شاسی متصل می گردد.
5. پوشش خارجی دیواره های کانکس از جنس ورق گالوانیزه رنگ کوره ای بضخامت 4/0 میباشد که با پیچ های سرمته ای و پرچ های فولادی به اسکلت نصب می گردد.
6. پوشش داخلی دیواره ها و سقف کانکس از نوع P.V.C سفید می باشد.
7. میان دیواره های کانکس از پلی استایرن دیرسوز بضخامت 4 سانتیمتر بعنوان عایق حرارتی و صوتی استفاده می شود.
8. درب های ورودی و پنجره ها از جنس آلومینیومی (در صورت نیاز درب و پنجره های U.P.V.C با شیشه دوجداره استفاده میشود.)و درب های داخلی از نوع H.D.F چوبی می باشد.
9. پوشش کف از تخته های کاسپین بضخامت 16 میلیمتر با اجرای کفپوش طرح پارکت می باشد.
10. تاسیسات برق وتلفن بصورت روکار داخل داکتهای پلاستیکی P.V.C با رعایت کلیه استانداردهای BS اروپا، کلید وپریزهای صادراتی ، مهتابی روکار 40×2 و و سیم کشی از کابل نمره 2.5 با مینیاتوری جداگانه جهت سیستم گرمایش و سرمایش اجرا می گردد .
11. سقف کانکس بصورت دوشیب از جنس ورق گالوانیزه سینوسی اجرا شده و تمامی اتصالات بدنه و سقف با پرچهای نمره 10-18-21 و پیچهای سرمته ای با فواصل 10 سانتیمتری نصب می گردد.
12. کانکس از رنگ روغنی سریع  و خشک و به رنگ دلخواه مشتری رنگ آمیزی می شود.
13. در صورت نیاز ، آبدارخانه مجهز به کابینت های فلزی با درب M.D.F، سینک، آبچکان، شیر آلات اهرمی، لوله کشی های سرد و گرم از نوع پلی اتیلن، و یک عدد هواکش برقی 17×17 و سرویس بهداشتی شامل توالت ایرانی (در صورت نیاز فرنگی )و روشویی چینی، شیرآلات اهرمی، لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم، جای حوله و صابون و هواکش 17 ×17 داخل کانکس  اجرا می شود.
شرکت بناگر نیز با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب خود و با استفاده از متریال درجه یک اقدام به تولید کانکس هایی با کیفیت نموده است. کانکس وکیوسک نگهبانی های روتین  بصورت سالنی و مجهز به سیستم برق و تلفن روکار و به رنگ دلخواه مشتری تولید می گردد ولی در صورت نیاز، امکان اضافه نمودن تجهیزاتی از قبیل سرویس بهداشتی ایرانی یا فرنگی، حمام، آبدارخانه، پارتیشن بندی داخلی، سیستم سرمایشی و گرمایش و… وجود دارد. کانکس ها بصورت روتین با عرض 40/2 یا 3 متر و طول های مختلف ( 1 تا 12 متر) تولید می شود ولی در صورت نیاز به عرض بیشتر، امکان ساخت کانکس بصورت دوقلو یا چند قلو وجود دارد.